Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Solana Defi Ekosistemi

elon

Bronze
Daha önce Solana fiyat analizimi paylaşmıştım, şimdi de Solana Defi Ekosistemine değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Solana 2021'in en gözde kripto para birimlerinden birisi oldu.
Özellikle 1-2 dolar arasında 2021'e girip, bugün ATH tazeleyen Solana'yı bu kadar özel yapan elbette blockchain tarafındaki başarısı.

Solana Ağ Performansı​

1635183990786.png

Gördüğünüz gibi saniyede 2400'ü bulan transfer sayısı, toplam 35 milyar transfer kapasitesi ve tüm bunların yanında 0.00025 dolarlık komsiyon oranlarıyla bence Solana DeFi için biçilmiş kaftan. Özellikle DeFi'nin büyüsüne kapıldıysanız bence Solana bunun için çok ideal bir giriş.

Solana'nın bu alandaki en büyük rakibi Ethereum. Ethereum, DeFi'yi dünyaya tanıtan proje olurken yüksek transfer ücretleri ile çok eleştiriliyor. Solana DeFi ekosistemini düzenlediği yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncü olan başarılı projelerinden inşa edip kendi yatırım ağıyla da bunları destekliyor. Öyle ki Raydium 2 milyar dolarlık TVL değeri yakalmışken Saber isimli stabilcoin likidite ağı, şimdiden 2 milyar dolara erişti.

DeFi denince bence akla Solana gelmeli çünkü yeni bir çok projesi var. Ben özellikle Solend, Zeta, Step, Mango ve Saber'i takip ediyorum.
1635183822357.png

X Æ A-Xii

Admin
Yönetim
Elinize sağlık ben keyifle okudum, Solana güzel gidiyordu hatta bu Mango DeFi'ye marjini getirip büyük çığ açacaktı ama dYdX bayağı güçlü geldi. +1

Zıkkımtrade

Newbie
Proje olarak gayet güzel fiyat olarak biraz uzunda 350 leri çok rahat göreceğini düşünüyorum boğa bitmeden tabi gerçekten boğadaysak ytd

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar